For a table manufacturing company, selling price for a table is $20.00 per Unit, Variable cost is $6.00 per Unit, labor
-
- Site Admin
- Posts: 899603
- Joined: Mon Aug 02, 2021 8:13 am
For a table manufacturing company, selling price for a table is $20.00 per Unit, Variable cost is $6.00 per Unit, labor
company, selling price for a table is $20.00 per Unit, Variable cost is $6.00 per Unit, labor charge is $1.00 per Unit, rent is $551.00 per month and transportation is $1 per tables. If 381.00 tables are sold in a month how much revenue company earns for that month? Submit Answer format: Currency: Round to: O decimal places. unanswered not submitted Attempts Remaining: 2
For a table manufacturing