The total cost of the onions in a recipe that requires 3 pounds of peeled and sliced onions with an edible-portion unit
-
- Site Admin
- Posts: 899603
- Joined: Mon Aug 02, 2021 8:13 am
The total cost of the onions in a recipe that requires 3 pounds of peeled and sliced onions with an edible-portion unit
The total cost of the onions in a recipe that requires 3 pounds of peeled and sliced onions with an edible-portion unit cost of $0.43 per pound is $____________________. (Round answer to the nearest cent.)