Page 1 of 1

Question 6 Homework Unanswered If apples cost $3 per pound, how much utility per dollar is Bill getting with the 4th pou

Posted: Wed Jul 06, 2022 5:55 am
by answerhappygod
Question 6 Homework Unanswered If Apples Cost 3 Per Pound How Much Utility Per Dollar Is Bill Getting With The 4th Pou 1
Question 6 Homework Unanswered If Apples Cost 3 Per Pound How Much Utility Per Dollar Is Bill Getting With The 4th Pou 1 (27.53 KiB) Viewed 12 times
Question 6 Homework Unanswered If apples cost $3 per pound, how much utility per dollar is Bill getting with the 4th pound of apples? Pounds of Total utility Apples from Apples 0 1 2 3 4 5 Type your numeric answer and submit 0 18 33 45 54 60 Pounds of Bananas 0 1 2 3 4 5 Total utility from Bananas 0 60 110 150 180 205